İÇERİK

Dünyanın en çok sevilen oyuncağı da diyebileceğimiz futbol toplarının futbol karşılaşmalarında kullanılabilmeleri için belli bir standartlara uygun olmaları gerekmektedir. İşte futbol topunun standartları şöyledir; Futbol topunun çevresi: 70 cm (en az 69 cm olmalı) Kullanılan malzeme: Sert deri veya başka uygun malzemeden yapılmış ve yuvarlak olmalıdır. Ağırlığı en çok : 450 gr. En az ise 410 gr olmalı. Basıncı : santimetrekareye 600-1100 gram arasında olmalıdır. Adidas, Nike, Voit marka futbol topları öncelikle dikişli ve dikişsiz olmak üzere 2 gruba ayrılır. KULLANICI GRUBUNA GÖRE TOPLAR 1 – 4 ve 5 NUMARA BOYLAR OLARAK SINIFLANDIRILMIŞTIR. Kullanım özelliğine göre de çim saha, halı saha ve toprak veya sert zeminler için uygun olan modeller üretilmiştir. Futbol topu satın almadan önce tüm bu kriterlerden bir değerlendirme yaparak kullanacağınız zemin ve istediğiniz özellik konusunda satıcıya danışabilirsiniz. 1 Numara toplar: Çocuk grubu için üretilmiş daha küçük toplardır. 4 numara toplar: Genellikle halı sahalarda kullanılan standart topların 1 boy küçük olanıdır. 5 numara standart futbol topları:  Uluslararası yüm müsabakalarda kullanılan futbol toplarıdır. Adidas genellikle dikişsiz lazer yapıştırma teknolojisi ile üretim yapmaktadır. Bu özellik sayesinde topa istenilen hareketin verilmesi ve top kontrolü daha kolay ve kişiselleşmektedir. Yıldız futbol topları ile futbol daha bir keyif vermeye başlayacaktır. Top

  • Yuvarlak,
  • deriden veya bir diğer uygun malzemeden imal edilmiş,
  • çevresi en çok 70 santimetre (28 inç), en az 68 santimetre (27 inç),
  • ağırlığı oyunun başlangıcında en çok 450 gr (16 onz), en az 410 gr (14 onz),
  • basıncı deniz seviyesinde 0.6-1.1 atmosfer (600 gr/cm² – 1100 gr/cm²; 8.5 lbs/sq.in. 15.6 lbs/sq.in.) arasında olacaktır.
Kusurlu Topun Değiştirilmesi Eğer top oyunda iken patlar veya kusurlu hale gelirse:
  • oyun durdurulur,
  • oyun yedek topla ilk topun kusurlu hale geldiği yerden bir hakem atışı ile başlatılır.
Eğer top, bir başlama vuruşu, kale vuruşu, köşe vuruşu, serbest vuruş, penaltı vuruşu veya taç atışı için oyun dışı olduğu sırada patlar veya kusurlu hale gelirse: oyun gereken vuruş veya atışla başlatılır. Top oyun süresince hakemin onayı olmadan değiştirilemez.


Detaylı Bilgi

KATEGORİ

Yıldız Sport ; Toptan Spor Malzemeleri | Spor Malzemeleri İmalatı | Futbol, Voleybol, Basketbol, Pilates ve diğer top aksesuarları hizmetleri


Detaylı Bilgi

Futbol Topları | Toptan ve Perakende Futbol Topu Satışı


Detaylı Bilgi

Yıldız Sport

Müşterilerimize özel ürün geliştirme, satış sonrasında teknik destek ve yakın müşteri ilişkileri ile modern bir firma anlayışına sahiptir. Türkiye’de değil dünyanın birçok yerinde bulabileceğiniz Yıldız Sport ürünlerinde farklı veya standart tasarımlarla siz değerli müşterimize hizmet vermeye devam etmekteyiz. Hedefimiz; kaliteli ürünleri tam zamanında ve ekonomik olarak üreterek müşteri tatminini çalışanlarımız ve işletmemiz mutluluğu ile pekiştirmektir. Kalite şartları tüm bölümler için geçerlidir. Tüm çalışanlar, önleme bilinciyle, kalite güvenirliği ve sıfır hatayı hedefler. Bunun için sürekli gelişme sonucunda Süreç Mükemmelliği ’nin sağlanması amaçlanmıştır. Müşteri tatmini, çalışanların tatmini ve toplum üzerindeki etki konularında başarı, strateji ve planlamanın, çalışanların, kaynakların ve kalite yönetim sistemi ile süreçlerin etkin bir liderlik anlayışıyla yönlendirmesi ile sağlanabilir ve böylece finansal ve finansal olmayan iş sonuçlarında mükemmelliğe ulaşılabilir. Kalite Güvence Müdürü Yönetimin Temsilcisidir. Kalite standartlarına uygun bir kalite yönetim sisteminin kurulması için proseslerin oluşturulması ve sürdürülmesinden sorumlu ve yetkilidir. Gözden geçirme ve kalite yönetim sisteminin iyileştirilmesine esas alınması amacıyla kalite yönetim sisteminin performansı konusunda yönetime rapor verir, firmamız içinde kalite yönetim sistemleri konusunda müşteri beklentilerinin anlaşılması konusunda destek sağlar.


Detaylı Bilgi